Skip to content
Increase font size Decrease font size Default font size

Mapový portál

map

Mikroregion Roketnice

Mikroregion logo

MAS Slavkovské bojiště

MAS logo n

Ekolamp

 

ekolamp.logo .2D.black .cmyk 1

Počítadlo přístupů

TOPlist

Diskuze PDF Tisk
Napsal uživatel Pavel Drozd Pondělí, 28 Leden 2013 21:47 Aktualizováno Pondělí, 28 Leden 2013 21:48   

Diskuze je určená pro veřejné a otevřené projednání aktuálních témat v obci Velatice.

Pravidla diskuze:

Diskuzi může zahájit jakýkoli návštěvník webových stránek.
K příspěvkům se může vyjadřovat jakýkoli návštěvník webových stránek.
Pro vyjadřování ke kontrétním uveřejněným zprávám či dokumentům, užívejte, prosím, diskuze u dané zprávy či dokumentu, pokud byla zprovozněna.

Administrátor webových stránek má vyhrazené právo na smazání příspěvků vulgárních, netýkajících se tématu, komerčních a obsahujících osobní útoky na občany obce.

Přidej komentář

Komentáře (505)

 • Host (Lucie Poláčková)

  Informace k plánované stávce autobusů. Linky 701,702 budou jezdit dle standartního jízdního řádu. Více informací:
  http://idsjmk.cz/stavka.aspx

 • Host (Jirka)

  Ahoj Honzo.
  Chci se zeptat ohledně toho třídění plastů a dotazníčku, který došel ve zpravodaji. Co by bylo pro obec z dlouhodobějšího hlediska levnější (výhodnější) - pořídit popelnice na plasty nebo pokračovat v pytlech?

 • Finančně to vyjde nastejno, pokud seženeme popelnice s dotací. Jde spíš o to, že někdo chce raději pytle a někdo popelnici. Jde o uživatelské pohodlí.

 • Host (Jiří)

  Chtěl bych pochválit nový design tištěného zpravodaje. Myslím, že se opravdu povedl :)

 • Děkujeme

 • Host (Pavel)

  Dobrý den
  Chci se zeptat o jak velkou popelnici na plasty se bude jednat?

 • Budeme žádat až na podzim, pokud bude výzva, ale předpokládám, že se bude jednat o standardní popelnici 140l.

 • Host (ctihodný občan)

  Odpověď na: Host (Pavel)

  Raději bych uvítal popelnici na bio odpad.

 • Popelnice na bioodpad určitě zavádět nebudeme. Je to nejhorší možné nakládání s bioodpady. Bioodpad by se v ideálním případě vůbec neměl dostat do odpadů, ale měl by být uložen v kompostéru, kde se postupně rozkládá a zmenšuje svůj objem. Proto se chystáme pořídit kompostéry. Je to nejlevnější a přírodě nejpřirozenější nakládání s bioodpady.

 • Host (ctihodný občan)

  Odpověď na: Jan Grolich

  Ale prosím Vás, však by se ten bioodpad svážel do centrální kompostárny v Brně například. Město Tišnov to tak má také zavedeno a určitě je těch měst více. Popelnice na bioodpad jsou u nás přecpané.

 • Máte pravdu, také svážíme na kompostárnu. A to jsou přesně ty věci, které musíme platit - dopravu a uložení v kompostárně. Bioodpad nás ročně stojí přes 30.000,- Kč. Ale hlavní motivace je minimalizovat odpad. Bioodpad může zůstat v domácnostech - na zahradách (za 0,- Kč). Pokud kompost nevyužijete sami, budou mít zájem sousedi.

 • Host (Miroslav)

  Dobré je, že obec chce zakročit proti neukázněným pejskařům a proti volně pobíhajícím psům, tvořících na dvorcích našich občanů. Bude obec také řešit neukázněné majitele volně se potulujících koček, které, když jsou dobře živené, udělají hromádku srovnatelnou s psím produktem a to kdekoliv a v trávníku, na rozdíl od psího dílka, vypálí ještě v pořádné kolečko? Psa jsme na zahradě neměli, ale exkrementů a vypálených míst v trávnících dost.

 • Pravdou je, že jsem nad tím také přemýšlel. Myslím, že je to trochu absurdní, ale obec není podle mne oprávněná vybírat poplatek za kočku. Je to asi na základě historické zvyklosti a také povaze zvířete. Sám mám doma na dvoře kočku každý den, střídají se tam 3 - 4. Zkusím vznést dotaz na MV ČR, jestli jsme oprávnění podobná opatření uplatnit vůči majitelům koček.

 • Host (kocour Mikeš)

  Odpověď na: Jan Grolich

  Hoši, hoši, vaše starosti bych chtěl mít. Doporučuji prověřit, jestli víkendové kokrhání kohoutů není v rozporu s Obecně závaznou vyhláškou č. 2/2015 obce Velatice,o regulaci hlučných činností. A kočky bych hnal až do Bruselu. Kdo to kdy viděl, kočka volně se pohybující na dědině! Svět se v pr..l obrací....

 • Host (ctihodný občan)

  Odpověď na: Host (kocour Mikeš)

  Absurdistán hadra.

 • Host (Miroslav)

  Jak je to prosím s vyvážením kontejnerů na bioodpad? Skoro 14 dní už na všech místech v obci přetékají. Není lepší, než odpad pálit a obtěžovat okolí, ho vozit do kontejnerů a ty vyvážet častěji? Prořezávají se stromy a keře, vertikutují se trávníky. Ale kam s tím? Děkuji.

 • Dobrý den,
  svoz bioodpadů je ještě v březnu na objednání, od dubna bude každý týden. Byl první hezký víkend, což většina lidí využila a dnes jsem svoz kontejnerů objednal. Věřím, že do dalšího víkendu svoz proběhne.

 • Dobrý den, upřesňuji termín svozu bioodpadu - proběhne v pondělí 13. března. Do víkendu se to bohužel nestihne. Objednal jsem ale již pravidelný týdenní svoz i na poslední týdny v březnu.

 • Host (host)

  Odpověď na: Jan Grolich

  všimla jsem si že naproti kontejnerů u hřiště přes potok na stráni roste skládka bioodpadu tak to tam můžem vozit všichni;)

 • To by nebylo moc hezké. Bioodpad chceme a budeme řešit - budeme žádat o dotaci na kompostéry, ale málo věcí jde změnit okamžitě.

Načti více